Daily Deals

Zasady pielęgnacji włosów przedłużanych

Zasady pielęgnacji włosów przedłużanych

10 ZASAD PIELĘGNACJI WŁOSÓW PRZEDŁUŻANYCH – CO ROBIĆ?

 1. Jeśli planujesz przedłużanie pasm i farbujesz swoje włosy, zadbaj o odpowiedni odstęp czasu. Włosy zafarbuj minimum 2-3 dni przed nałożeniem przedłużek. W ten sposób unikniesz efektu splątania kosmyków.

 2. Przed każdym myciem, dokładnie wyszczotkuj włosy naturalne i doczepiane.

 3. Do bezpiecznej pielęgnacji włosów przedłużanych używaj tylko profesjonalnych produktów, które są wolne od alkoholu oraz białka.

 4. Sięgaj po głęboko nawilżające odżywki do włosów, po to by zapewnić Twym włosom jedwabistą miękkość i gładkość.

 5. Dodatkowo stosuj głęboko nawilżające preparaty w kremie lub sprayu bez spłukiwania. Codziennie spryskaj pasma odrobiną odżywki w połowie długości i na końcach. Jeśli nie nawilżasz przedłużanych włosów, staną się one kruche i łatwo się złamią, co doprowadzi do rozdwajania i zniszczenia końcówek.

 6. Wybierz chłodny nawiew powietrza w Twojej suszarce. Dzięki temu unikniesz zniszczeń przedłużanych kosmyków.

 7. Czesz włosy codziennie rano i wieczorem – zaleca się stosowanie szczotki pętelkowej, która pozwoli Ci uniknąć zahaczania o obszar zaczepów.

 8. Zawsze związuj włosy z tyłu na noc za pomocą miękkiej gumki lub rozłóż je z boku lub z tyłu. Dzięki temu unikniesz ich plątania w nocy.

 9. Jeśli opalasz się, załóż czapkę lub szalik na głowę, aby słońce nie wysuszyło Twoich przedłużeń. Dotyczy to również korzystania z solarium.

 10. Używaj dobrego szamponu i odżywki oczyszczającej.

 

10 ZASAD PIELĘGNACJI WŁOSÓW PRZEDŁUŻANYCH – CZEGO UNIKAĆ?

 1. Nigdy nie myj włosów do góry nogami. Może to spowodować splątanie włosów. Po umyciu, nie zawiązuj ręcznika wokół głowy.

 2. Nie kładź się spać z mokrymi włosami.

 3. Nie pocieraj włosów energicznie podczas mycia szamponem lub kondycjonowania ich odżywką.

 4. Nie nakładaj odżywki w okolicach złączeń z przedłużanymi.

 5. Nie dekoloryzuj i nie farbuj przedłużanych włosów samodzielnie. Chemikalia zawarte w barwniku mogą nie być kompatybilne z chemikaliami używanymi do zabiegu przedłużania. W wyniku tego, efekt może nie być pomyślny.

 6. Unikaj czesania włosów, gdy są mokre. Wygładź je za pomocą szerokiego grzebienia. Gdy przeschną użyj specjalnej szczotki.

 7. Nie szczotkuj przedłużeń zbyt mocno, ponieważ możesz je wyrwać.

 8. Nie mocz włosów w wodzie chlorowanej ani morskiej. Chlor i woda słona usuną oleje z włosów przedłużanych, powodując ich wysuszenie.

 9. Nie prostuj chemicznie, ani nie stosuj trwałej ondulacji na przedłużanych pasmach.

 10. Za każdym razem używaj dobrego sprayu chroniącego włosy przed ciepłem podczas suszenia. Używaj prostownic, szczypiec lub podgrzewanych wałków. Zapobiegnie to spaleniu włosów.Zaopiekuj się swoimi przedłużonymi włosami, a podziękują Ci one pięknym wyglądem. Jeśli chcesz, by wypracowana fryzura utrzymała się na dłużej, zapewniając Ci wspaniały efekt, skorzystaj z porad ekspertów w VIPhair.