Daily Deals

Przedłużanie włosów i ich rodzaje

Przedłużanie włosów i ich rodzaje

Rodzaje włosów przedłużanych

 Niezależnie od tego, czy jesteś posiadaczką pasm gładkich, kręconych, falowanych, puszących się, miękkich, czy cienkich - różne rodzaje włosów słowiańskich pozwolą Ci dobrać odpowiedni model dla siebie. Bezwględnym plusem tego typu włosów jest fakt ich długiej żywotności – czas noszenia to nawet kilkanaście miesięcy. W łatwy sposób dopasowują się one do włosów naturalnych, w trakcie noszenia można je podciągać i farbować w miejscu odrostu. Pasma włosów europejskich to drugie pod względm jakości pasma na fryzjerskim rynku. Sprzedawane są w gotowej do założenia postaci – pasemek lub taśmy. Metoda aplikacji zależy od stylisty oraz klientki. Pasma włosów europejskich są farbowane, dostępne w różnorodnych odcieniach. Dodatkowa ich zaleta to lekkość i fakt, że nie obciążają żywych kosmyków klientki. Nie przeszkadzają zatem w trakcie noszenia, z łatwością można je dopasować do dowolnego koloru włosów żywych. Włosy indyjskie charakteryzuje znacznie większy niż u poprzedników ciężar. Wpływ na to ma grubość i sztywność włosów indyjskich. Są one jednak dużo, dużo tańsze niż typ europejski, czy słowiański. Świetnie sprawdzają się u posiadaczek naturalnie gęstych, mocnych i bardzo grubych włosów. Aplikacja przedłużeń powinna składać się z niewielkiej ilości pasm. Największa zaletą kolejnego rodzaju pasm, azjatyckich jest ich niska cena. Wadą z kolei, utrzymanie na wysokim poziomie estetyki. Włosy syntetyczne są świetne dla kobiet, które nie dysponują wysokim budżetem, szukaja rozwiązania do użytku od „święta” - planują korzystać z przedłużeń przez krótki czas lub stosować dopinki. Pasma są lekkie, a dobrej jakości syntetyki z dużym powodzeniem imitują włos ludzki. 

Zróżnicowane wymagania pielęgnacyjne przedłużeń 

To o czym pamiętamy, to konieczność szczególnego traktowania doczepianych włosów. Każdy typ kosmyków przedłużanych, wymaga innej pielęgnacji. Każda stylizacja włosów słowiańskich wymaga maksymalnej delikatności. Każde mycie wymaga regularnej, intensywnej, regeneracji nawilżającym szamponem, maską lub odżywką. Włosy słowiańskie to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Kosmyki noszą się bowiem długo i można je idealnie dopasować do naturalnych włosów klientki. Szczególnie polubią je Panie z włosami rozjaśnianymi, cienkimi, bardzo delikatnymi i osłabionymi.  Typ indyjski lubi regularną stylizację za pomocą lokówki lub prostownicy, rozczesywanie po nocy i każdym myciu (na przedłużeniach indyjskich lubią tworzyć się kołtuny). W pielęgnacyjnej rutynie pamiętajcie też o silikonowym i nabłyszczającym serum, które zapobiegnie efektowi „puchu” czyli niesfornych, nie dających się ujarzmić, szorstkich pasemek.  

Podobnie jak w przypadku włosów indyjskich, dla dopinek azjatyckich najlepsze będą również maski regenerujące,  głęboko nawilżające odżywki, a także regularnie stosowane serum. Najlepiej przy każdym myciu. Żadna z Pań nie lubi bowiem włosów twardych, szorstkich, puszących się, ciężkich i trudnych do zdyscyplinowania.